Kominek to marzenie niejednej osoby. W głowie automatyczne rodzą się romantyczne i pełne ciepła obrazy wspólnych chwil, oglądając niezwykły teatr tańczących wesoło płomyczków. Gdy sny mają szansę się urzeczywistnić, pojawia się szereg pytań, by móc w przyszłości jak najlepiej cieszyć się tą magiczną przestrzenią. Jedną z najważniejszych kwestii wybór rodzaju kominka.

Główne kryterium: funkcja

Czym jest Palenisko otwarte?

Palenisko otwarte nie nadaje się do typowego ogrzewania domu. Wymaga dostarczenia dużo większej ilości paliwa niż wkład kominkowy, co znacznie obniża jego ergonomiczność. Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo. Otwarte kominki wymagają stałego monitorowania, ponieważ cofający się dym oraz strzelające iskry są codziennością. Niewątpliwym plusem jest natomiast klimat, jakiego nie osiągniemy przy kominku zamkniętym. Ponadczasowy styl paleniska otwartego może przenieść nas do zupełnie innego świata, pełnego magii, niezwykłego klimatu i tańczących wokół iskier.

Czym jest Paleniska zamknięte?

Paleniska zamknięte posiadają odpowiednie systemy, pozwalające utrzymać ciepło przy jednoczesnej redukcji paliwa do minimum. Współczesne rozwiązania umożliwiają rozprowadzenie ciepła kominkowego po różnych pomieszczeniach domowych, a nawet ogrzewania wody dzięki funkcjonalnym płaszczom wodnym. Kominek zamknięty możemy śmiało zostawić bez opieki bez obawy o bezpieczeństwo.

Wkłady kominkowe dostępne na rynku, dostosowane są do potrzeb współczesnego wystroju wnętrz, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie.